یکشنبه, اسفند ۴, ۱۳۹۸
دکوراسیون

چند نکته در مورد دکوراسیون محیط کار

اگر میخواهید دکوراسیون دفتر کار خود را تغییر دهید، به نکات ذکر شده توجه کنید ...

1956072 bzPeDy r m - چند نکته در مورد دکوراسیون محیط کار

در درجه اول شما می‌خواهید دفتر کارتان هم برای مشتری و هم برای کارمند شما دلسپند و آرام باشد و در درجه دوم شخص وارد شونده به دفتر حس حرفه‌ای بودن فضا را بلافاصله درک کند.

۱. از رنگ استفاده کنید:

اگر قصد نقاشی کردن دفتر کار خود را دارید، سعی کنید از رنگ‌هایی که زمینه فعالیت کاری شما را منعکس می‌کنند استفاده کنید. برای مثال اگر فعالیت تجاری شما در زمینه‌های سنتی و عرفی مثل بانکداری است، احتمالا مایلید از رنگ‌های خنثی و ملایم مثل رنگ زرد کم‌رنگ یا کرم متمایل به سفید و یا آبی روشن استفاده کنید. از سوی دیگر اگر کار شما نیاز به خلاقیت داشته باشد مثل یک مؤسسه تبلیغاتی، می‌توانید از رنگ‌هایی مثل نارنجی و یا رنگ های سبز و آبی تیره استفاده کنید. سعی کنید از رنگ‌های باکیفیت استفاده کنید تا یک مدت طولانی نما و جلوه خود را حفظ کند.

۲. زیباسازی دیوارها:

یک دیوار خالی به سادگی همه را کسل می‌کند. چرا از چند تصویر و عکس و قاب که به حرفه‌ای‌تر شدن محیط کمک می‌کند استفاده نکنیم؟ تنها یک ایده خلاقانه می‌تواند باعث شود کارمند در محیط کار خود احساس آرامش و نشاط کند. این امر هم روی شما و هم روی کارمندان و مشتریان شما تاثیر مثبتی خواهد داشت. از سوی دیگر هم کارمندان برای انجام کارهای خود چالاک‌تر عمل می کنند و هم محیط کار شما زیباتر می‌شود.

۳. یک فضای سرسبز ایجاد کنید:

شما می‌توانید از گیاهان آپارتمانی در محیط کار خود استفاده کرده و حس تازگی، سرزندگی و طراوت را به محیط کار خود وارد کنید. مخصوصا در محیط‌های کاری بسیار مدرن و رسمی و تشریفاتی، چند گیاه سبز می‌تواند نما و فضای آن محل را کاملاً تغییر داده و باعث شود افراد احساس کنند در خانه خود هستند. این امر باز هم به زیبا و جذاب شدن محیط کار شما کمک می‌کند.

۴. مبله کردن محیط:

مبلمان بخش اعظم زیبایی یک دفتر را شکل می‌دهد. هرچه فضا بیشتر باشد هزینه‌ای که باید صرف خرید مبلمان کرد بیشتر است. بخش زیادی از فضای مبلمان دفتر کار خارج از دسترس و در قسمت‌هایی قرار می‌گیرند که باعث کسل شدن فرد منتظر می‌شود. شما می‌توانید از مبلمان سفارشی استفاده کنید تا جلوه و نمای دفتر کار شما را جذاب و دوست داشتنی کند.

۵. مضمون یا تم:

اگر مضمونی در اختیار داشته باشید که با آن کار کنید، کارکردن با هر چهار مورد بالا آسان‌تر خواهد شد. ممکن است مبلمان دفتر کار شما از طراحی خوبی برخوردار باشد، اما رنگ دیوارها و تصاویری که روی آن‌ها قرار داده‌اید هیچ تناسبی با هم نداشته باشند. سعی کنید قبل از این‌که پول خود را خرج کنید به یک مضمون کلی فکر کنید سپس برای داشتن یک دفتر کار زیبا و خرید لوازم مورد نیاز هزینه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید