سه شنبه, خرداد ۱۲, ۱۳۹۹
تکنولوژیفناوریکانال های اجتماعی

هکرها با دوربین گوشی و لپ تاپ از شما فیلم میگیرند!

گوشی هوشمند یا لپ تاپ شما میتواند تبدیل به دوربین مخفی برای هکرها شده تا از آن برای فیلم برداری از شما استفاده میکنند.

blog image3 750x460 - هکرها با دوربین گوشی و لپ تاپ از شما فیلم میگیرند!

مراقب کمین هکرها باشید!

طی ماه های اخیر اخبار بسیاری در رابطه با سرقت اطلاعات و داده های کاربران و هک تصاویر شخصی هنرمندان هالیوود و هک شدن سرویس iCloud شرکت اپل به گوشمان رسیده است که باعث تمرکز بیشتری بر اقدامات هکرها و تجزیه و تحلیل رفتارها و عملکردهای آنان شده است. حال شرکت کسپرسکی در گزارشی امنیتی خود به ابعاد جالب توجه و جدید تری از این موضوع پرداخته است.
استفاده از لپتاپ و گوشی های هوشمند تبدیل به یکی از ابزارهای ضروری و روزمره کاربران شده است این موضوع یک جنبه امنیتی بسیار حساس را در بر دارد که اغلب کاربران از آن بی اطلاع هستند. .طبق گزارش جدید امنیتی شرکت کسپرسکی با مطالعه موردی بر روی ۲ هزار کاربر گوشی هوشمند، نشان داده است که این کاربران در بسیاری از امور روزمره خود و به ویژه در حالت های حساس و خصوصی گوشی هوشمند خود را در به همراه دارند که ریسک و خطر فیلم برداری از آنها توسط هکرها را افزایش داده است.

هک e1582614249842 - هکرها با دوربین گوشی و لپ تاپ از شما فیلم میگیرند!

این روزها ابزارهای هکرها برای تحت کنترل گرفتن گوشی های هوشمند و به کار انداختن دوربین دستگاه برای فیلم برداری و عکاسی به شدت افزایش یافته و در عین حال پیچیده شده اند.
«دیوید ام» پژوهشگر ارشد امنیتی کسپرسکی در این باره عناون کرده است:ما به گوشی موبایل خود به عنوان پنجره ای رو به دنیا نگاه میکنیم. اما متوجه این موضوع نیستیم که برای هکرها و سارقان ,گوشی هوشمند پنجره ای برای دیدن خصوصی ترین جزئیات زندگی ما در کمترین زمان ممکن است.
کسپرسکی که این مطالعه را بیش از همه در راستای بهبوبد عملکرد محصولات امنیتی خود صورت داده است، اشاره کرد که احتمال در دست داشتن کنترل دورببین گوشی هوشمند کاربران توسط یک هکر این روزها به شدت بالا رفته است که دلیل اصلی آن گستردگی وجود بد افزارهای ناشناخته برای گوشی های هوشمند است.
این موضوع زمانی جدی تر میشود که در نظر آوریم که طی یک ماه گذشته برسی های تخصصی نشان داده اند که تعداد بد افزارها بر روی سیستم عامل اندروید که اکنون گسترده ترین و پر استفاده ترین سیستم عامل گوشی های هوشمند است به شدت افزایش یافته است.
تا جایی که حتی تعداد زیادی از نرم افزارهایی که خود را به عنوان نرم افزارهای امنیتی معرفی میکردند از جمله بد افزارهایی بوده اند که اطلاعات کاربران را به سرقت میبرده اند. کسپرسکی یک ماه قبل در گزارشی مشابه اشاره به این بد افزارهای تقلبی کرده بود که نمونه بارز آنها Virus Shield بود که بیش از 1 میلیون بار در Play Store دانلود شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید