یکشنبه, آذر ۲۵, ۱۳۹۸
آموزشخانه داریسبک زندگیهنر زندگی

نکات روانشناسی زندگی زناشویی

نکات موفقیت از زبان زنان موفق

Melbourne Cup Day w700 e1545208793679 - نکات روانشناسی زندگی زناشویی

۱- بی نظم و شلخته نباشید

شما به عنوان یک زن جوان هیچ وقت نباید به خودتان اجازه ندهید که بی نظم و شلخته باشید. وضع ظاهری شما همیشه باشیدآراسته، مرتب و تمیز باشد. یعنی موهایتان همیشه مرتب، لباس ها اتو کشیده و اتاق خواب یا خانه تان از تمیزی و ترتیب خاص خود برخوردار باشد. اگر فکر می کنید کار سختی است، بدانید که در آینده همسرداری و تربیت فرزندان به وظایفتان اضافه خواهد شد.

زندگی سالم e1545208950374 300x224 - نکات روانشناسی زندگی زناشویی

 

۲- سالم زندگی کردن 

یکی از مهم ترین فاکتورهای مدیریت فردی این است که سالم زندگی کنید و شیوه زندگی سالمی در پیش بگیرید. غذای سالم و مقوی مصرف کنید، خواب کافی داشته باشید و عادات مثبت در خود پرورش دهید.

 

۳- کنترل شاخصی را جدی بگیرید

شاید از نظر شما تنها زندگی کردن و مجرد بودن شما را از کنترل ها خارج کرده و شرایط را برایتان راحت تر می سازد اما نکته قابل توجه اینجاست که شما باید خودتان را تربیت کنید، تربیت در این متن یعنی وضعیت مالی، احساسی، دوستی و روابط اجتماعی خود را به بهترین نحو کنترل کنید در غیر این صورت اتفاقات خوشایندی رخ نخواهد داد.

۴- مدیریت زندگی خود را به دست بگیرید

هر چند که در کشور ما دختران اجازه تنها زندگی کردن را ندارند اما می توانید فرصت هایی برای خود بسازید و خارج از کنترل مردهای خانواده پولتان را خرج کنید. یاد بگیرید برای خودتان زندگی کنید، نه همسر و پدرتان.

فواید مطالعه و کتاب خواندن 300x200 - نکات روانشناسی زندگی زناشویی

۵- کتاب بخوانید، تفاوتی ندارد آکادمیک باشد یا غیر آکادمیک

یک جسم زیبا بدون فن بیان خوب، بدون فکر زیبا و تحسین برانگیز، بدون تفکری مستقل و پویا همیشه به دیگران وابسته می ماند. پس کتاب بخوانید، یاد بگیرید و مستقل شوید.

 

۶- در برابر مشکلات مقاوت نشان دهید

به عنوان یک زن، مشکلات زیادی برای پیشرفت سر راه شما قرار دارند. به عنوان مثال زنان و مردان مسموم زیادی ممکن است ذهن شما را به خود آلوده کرده و یا انگیزه تان را از بین ببرند. توجه داشته باشید که هیچ گاه نباید این جملات مسموم و منفی را به عنوان نصیحت به کار گیرید.

۷- هنرمند باشید

هر زنی، با هنر زیباتر می شود پس می توانید یک رشته هنری مثل موسیقی، نقاشی یا آشپزی را به طور تخصصی دنبال کنید. هنر داشتن می تواند به شما هویت ببخشد، شما را آرام کرده و یا حتی به حرفه اصلی شما تبدیل شود، زیبایی و جذابیت یک زن هنرمند غیر قابل وصف است.

 

دیدگاهتان را بنویسید