جمعه, فروردین ۱۴, ۱۳۹۹
آموزشتناسب اندامدانستنی های پزشکیسلامت

رژیم لاغری که پوست را پیر و مو را کچل میکند!

اصولا افراد برای خوش اندام شدن و رهایی از چربی و اضافه وزن به سراغ رژیم لاغری می روند غافل از اینکه برخی اشتباهات در رژیم های لاغری موجب از بین رفتن زیبایی پوست و مو می شود

weight loss tips 750x460 - رژیم لاغری که پوست را پیر و مو را کچل میکند!

رژیم لاغری که موجب پیری پوست و کچل شدن مو می شود :

بسیاری از افراد برای کم کردن وزن رژیم غذایی غیر اصولی را انتخاب می کنند ، بسیاری از این رژیم های غذایی برای بدن مضر هستند و عواقب بدتر از چاقی در پی دارند. در رژیم های ناصحیح به جای کم شدن چربی میزان زیادی آب بدن و مقداری از عضلات فرد از بین می رود. این رژیم ها علاوه بر اینکه باعث عدم تعادل می شوند موجب به وجود آمدن سرگیجه، ضعف، بی حالی، کم خونی و حالت وزوز گوش در افراد می شوند.
برخی اشتباهات در رژیم های لاغری موجب از بین رفتن زیبایی پوست و مو می شود . آیا می دانید رمز موفقیت در استفاده از رژیم لاغری چیست ؟ با این بخش از تناسب اندام و لاغری در نمناک همراه شوید تا پاسخ سوالتان را بیابید.

70703 Modnye diety dlja pohudenija 2017 20 e1575187719708 - رژیم لاغری که پوست را پیر و مو را کچل میکند!

رژیم لاغری که موجب چروک پوست صورت و علت ریزش مو می شود :

برخی ازافراد چاق برای تناسب اندام و لاغر شدن به صورت خود سرانه اقدام به انتخاب رژیم غذایی می کنند که موجب عوارضی مانند آفت، چین و چروک پوست، ریزش مو و … برای افراد می شود.

در برخی از رژیم های غذایی خود سرانه ،ویتامین های لازم برای بدن به مقدار کافی گنجانده نشده است ، کمبود ویتامین های مورد احتیاج بدن در رژیم غذایی سبب بروز مشکلاتی برای بدن می شود و زیبایی پوست و مو را به خطر می اندازد. وجود ویتامین های C وD و E در بدن موجب زیبایی پوست و مو می شود و از پیری پوست و ریزش موجلوگیری می کند بنابراین رژیم های غذایی باید سرشار از این ویتامین ها باشند .

این ویتامین ها در مواد غذایی زیر وجود دارند:

ویتامین C در گوجه فرنگی، لیمو، هنداونه، نارنگی، توت فرنگی و…
ویتامین D در سبزیجات، زرده تخم مرغ و…
ویتامین E در سیب زمینی، اسفناج، روغن آفتاب گردان و…

dfc1eaa9 aa1d 408c bbd4 e73a0b3699f0 e1575187798624 - رژیم لاغری که پوست را پیر و مو را کچل میکند!

جایگاه آب در رژیم غذایی و نقش آن در زیبایی پوست و مو

آب یکی از ارکان حیاتی برای بدن انسان می باشد و مصرف کافی آب و مایعات در طی روز اهمیت بسیاری دارد.مصرف کافی آب به جز اینکه تاثیر زیادی بر روی زیبایی پوست و جلوگیری از چروک شدن پوست دارد می تواند در تنظیم سوخت و ساز بدن واشتها نیزمفید باشد، چرا که خیلی از افراد چاق در تشخیص حس تشنگی و گرسنگی دچار اشتباه هستند و مصرف منظم آب در جلوگیری از پراشتهایی می تواند موثر واقع شود.

مردان باید در کل نزدیک به ۳ لیتر (در حدود ۱۳ فنجان) مایعات را از کل آشامیدنی های روزانه و زنان در حدود ۲.۲ لیتر( حدود ۹ فنجان) مایعات را از کل آشامیدنی های روزانه شان دریافت نمایند که از این میزان نوشیدن ۶ تا ۷ لیوان آب ضروری می باشد

اگر شما دوست دارید مقدار کمتری آب بنوشید باید در رژیم های غذاییتان مایعات دیگری مانند:دوغ، ماءالشعیر ، عرق بهار نارنج، بیدمشک و میوه های آب دار را بگنجانید.شما می توانید به جای خوردن آب میوه از خود میوه استفاده کنید تا زودتر به وزن دلخواهتان برسید زیرا میوه فیبر کافی دارد و معده را پر می کند. افراد لاغر می توانند از آب هندوانه و آب هویج استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید